Etusivu

Suoraviivaisempaa
asiakaslähtöistä taloushallintoa

Henkilökohtaisesti • AmmattitaitoisestiJoustavasti

“Tavoitteemme on palvella asiakasta avoimesti ja tiedottavasti. Avoimet välit synnyttävät luottamusta, joka on ehdottoman tärkeää kirjanpitäjän ja asiakkaan yhteistyössä. Keskustelemalla löydämme yhdessä asiakkaan toiveiden mukaisen palvelukokonaisuuden.”

Taloushallinnon palvelut

  • Aloittavan yrittäjän opastus ja neuvonta
  • Yrityksen perustaminen ja yritysmuodon valinta
  • Kirjanpito, tilinpäätös, veroilmoitus
  • Palkkahallinto
  • Veroneuvonta ja verosuunnittelu
  • Yritysmuodon muutokset
  • Sähköinen osto- ja myyntilaskujen kierrätys
  • Maksuliikenteen hoito
  • Yritystoiminnan lopetus
  • Taksiyrityksen sukupolvenvaihdos

Aloittavan yrittäjän tietopaketti

Hyödy asiantuntijoistamme!

Taataksemme asiakkaillemme kattavan ja ajantasaisen tietämyksen, on Tilitoimisto Fokus Oy:llä tarvittaessa käytettävissä laaja asiantuntijaverkosto verotuksen ja muun lainsäädännön asiantuntijoita.

Sähköistä taloushallintosi tehokkaaksi

Osto- ja myyntilaskujen käsittelyprosessin sähköistäminen sekä laskujen ja erilaisten asiakirjojen sähköinen arkistointi tehostavat yrityksesi taloushallinnon toimintoja. Tarjoamme käyttöösi kansainvälisesti palkitun Heeros Systemsin taloushallinnon ohjelmistot.

Helppokäyttöiset, selainpohjaiset ohjelmistot toimivat ajasta ja paikasta riippumatta. Mikä parasta, sinun ei tarvitse huolehtia ylläpidosta, varmistuksista tai päivityksistä!

10 syytä sähköistämiseen

  • pienennät manuaalisen työn ja virheiden määrää
  • laskujen hyväksymiskierto tulee sujuvammaksi
  • selaat sähköistä arkistoa nopeammin kuin mappeja
  • arkistoidut dokumentit ovat kätevästi kaikkien käsillä
  • voit käyttää ohjelmistoja missä ja milloin vain
  • voit ulkoistaa myös paperilaskujen skannauksen
  • sovellusten kehittäminen ja tietoturva hoidetaan puolestasi
  • saat aikaa muun toiminnan kehittämiseen
  • yrityksesi tehokkuus paranee
  • paperittomuuden myötä yrityksesi hiilijalanjälki pienenee

Välitön & kommunikoiva
asiantunteva tilitoimisto

Oulussa • Vuodesta 1993 • asiakkaan asialla

Yritys

Tilitoimisto Fokus Oy on asiakkaitaan ammattitaidolla palveleva tilitoimisto. Meiltä saat kattavat ja laadukkaat taloushallinnon palvelut yrityksen perustamisesta yritystoiminnan lopettamiseen. Asiakkaanamme voit luottaa taloushallintosi olevan hoidossa ja keskittyä omaan osaamiseesi.

Pitkäaikainen kokemuksemme on asiakkaalle etu. Yrityksen historia ulottuu aina vuoteen 1993, jolloin yritys aloitti toimintansa nimellä Oulun Läänin Kuljetustieto Oy. Nimi muutettiin vuonna 2003 Tilitoimisto Kuljetustieto Oy:ksi ja seuraavan kerran nimi muuttui uuden yritysilmeen myötä Tilitoimisto Fokus Oy:ksi vuonna 2014.

 Suomen Vahvimmat

Kuinka voimme auttaa?

Niina Somppi, toimitusjohtaja
niina@nulltilitoimistofokus.fi
Puh. 044 311 2001

Miia-Maria Huhta
miia-maria@nulltilitoimistofokus.fi
Puh. 044 311 2009

Jenny Junttila
jenny@nulltilitoimistofokus.fi
Puh. 044 311 2005

Jyrki Kumpula
jyrki@nulltilitoimistofokus.fi
Puh. 044 311 2002

Raija Lammassaari
raija@nulltilitoimistofokus.fi
Puh. 044 311 2006

Miia Metsäperä
miia@nulltilitoimistofokus.fi
Puh. 044 311 2004

Soili Veteläinen
soili@nulltilitoimistofokus.fi
Puh. 044 311 2003

Tiina Viitala
tiina@nulltilitoimistofokus.fi
Puh. 044 311 2008

Laskutus

laskutus@nulltilitoimistofokus.fi
Verkkolaskuosoite: 003708332720
Välittäjä: Liaison Technologies Oy
Välittäjän tunnus: 003708599126

Lisätietoja

info@nulltilitoimistofokus.fi